Stop BTW-heffing voor complementair werkende artsen

Informatie en discussie over Lyme-activisme in het groot en in het klein. Dus voor alles wat aandacht geeft aan de ziekte van Lyme en de problematiek rond de diagnose en behandeling.
bamboe
Berichten: 4028
Lid geworden op: Di 23 Dec 2008 4:30

Stop BTW-heffing voor complementair werkende artsen

Berichtdoor bamboe » Zo 12 Aug 2012 17:52

http://www.earth-matters.nl/5/5972/gezo ... rtsen.html

(Petitie.nl) Met ingang van 1 januari 2013 wil de overheid CAM-artsen (complementair werkende artsen - bijvoorbeeld Artsen voor Homeopathie, Antroposofie, Natuurgeneeskunde, OrthoManuele Geneeskunde, Neuraaltherapie of Acupunctuur) btw laten heffen op hun behandelingen.

Dat is ons inziens een onjuiste beslissing, want CAM-artsen zijn net als alle andere artsen gehouden om te werken volgens de richtlijnen van de KNMG en doen voor ten minste 90% van hun tijd hetzelfde werk als reguliere artsen.

Petitie:

PETITIE
Wij

Patiënten en sympathisanten van CAM-artsen in Nederland
constateren

dat de overheid in 2013 btw wil gaan heffen op behandelingen van CAM-artsen;

dat een CAM-arts een gewone arts is die ten minste 90% van de tijd werkt zoals zijn reguliere collega's en dat de hooguit resterende 10% in een aantal gevallen complementaire therapie betreft; over dit stukje complementair btw heffen, levert een verwaarloosbare btw-opbrengst op;

dat de KNMG van mening is dat het gerechtvaardigd is dat CAM-artsen blijven vrijgesteld van btw-heffing;

dat de gezondheidskosten voor (chronisch) zieken door deze maatregel nog hoger worden
en verzoeken

dat CAM-artsen blijven vrijgesteld van btw-heffing;

dat CAM-artsen worden beschouwd zoals ze zijn, namelijk als artsen met een plus die reguliere en complementaire geneeskunde integraal aanbieden;

dat deze onrechtvaardige belastingmaatregel, waardoor patiënten van CAM-artsen meer moeten betalen aan gezondheidszorg dan andere patiënten, wordt ingetrokken;

en melden dat we nooit en te nimmer onze arts toestemming zullen geven om de belastingdienst in ons dossier te laten kijken.


http://petities.nl/petitie/btw-nee-stop ... cam-artsen

Terug naar “Activisme”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Common Crawl [ Bot] en 0 gasten